El Greco

Tytuł : El Greco
Autor: Andrzej Ilczuk
Rodzaj audycji:  Informacje z regionu
Data emisji : 12-04-2010

Prezydent Lech Kaczyński w marcu ubiegłego roku gościł w Siedlcach. Wizytę rozpoczął od spotkania na Akademii Podlaskiej ze środowiskiem akademickim miasta i diecezji siedleckiej. Wygłosił tam wykład dotyczący wspierania mniej zamożnych regionów Polski wschodniej.
Lech Kaczyński przybył następnie do Muzeum Diecezjalnego w Siedlcach, gdzie odznaczył Krzyżem Oficerskimi Orderu odrodzenia Polski Izabellę Galicką i Hannę Sygietyńską – osoby które odkryły w 1964 roku obraz El Greco ,,Ekstaza św. Franciszka”. Prezydent RP podziękował odznaczonym za upór i determinację w działaniu na rzecz potwierdzenia autentyczności obrazu.
W uroczystości w Muzeum Diecezjalnym wzięli również udział Biskup Siedlecki Zbigniew Kiernikowski i prezydent Siedlec Wojciech Kudelski.
W programie wizyty Prezydenta Lecha Kaczyńskiego w Siedlcach znalazło się również spotkanie z mieszkańcami miasta na Skwerze Kościuszki, w Centrum Kultury i Sztuki z władzami miasta i diecezji siedleckiej oraz samorządowcami, oraz z rolnikami w pobliskim Seroczynie.

Może Ci się również spodoba