Wypowiedź prezydenta Lecha Kaczyńskiego podczas jego wizyty w Siedlcach w 2009 r

Tytuł : Wypowiedź prezydenta  Lecha Kaczyńskiego podczas jego wizyty w Siedlcach w 2009 r.
Autor: Andrzej Ilczuk
Rodzaj audycji:  Informacje z regionu
Data emisji : 12-04-2010

Prezydent Lech Kaczyński gościł w marcu ubiegłego roku w Siedlcach. Wizytę rozpoczął od spotkania na Akademii Podlaskiej ze środowiskiem akademickim miasta i diecezji siedleckiej. Następnie w Muzeum Diecezjalnym w Siedlcach, Izabellę Galicką i Hannę Sygietyńską które odkryły w 1964 roku obraz El Greco ,,Ekstaza św. Franciszka” ,odznaczył Krzyżem Oficerskimi Orderu odrodzenia Polski.
W programie wizyty Prezydenta Lecha Kaczyńskiego w Siedlcach znalazło się również spotkanie z mieszkańcami miasta na Skwerze Kościuszki, w Centrum Kultury i Sztuki z władzami miasta i diecezji siedleckiej oraz samorządowcami.
Lech Kaczyński mówił m.in. o przyczynach kryzysu gospodarczego. Prezydent powiedział, że walkę z kryzysem należy zacząć od powrotu do tradycyjnych wartości
Lech Kaczyński powiedział, że walcząc z kryzysem należy skupić się na walce z bezrobociem i wsparciu najsłabszych. Prezydent uważa, że wiele zależy od lokalnych elit i władz samorządowych, które powinny być w tym zakresie kreatywne. Osoby zasłużone dla regionu otrzymały z rąk Prezydenta odznaczenia państwowe.
Na zakończenie wizyty na Ziemi Siedleckiej Lech Kaczyński spotkał się o 19.00 w Seroczynie z rolnikami.

Może Ci się również spodoba