Rozmowa z Andrzejem Czapskim, prezydentem Białej Podlaskiej

Tytuł: Rozmowa z Andrzejem Czapskim, prezydentem Białej Podlaskiej
Autor: Anna Kaszczyc
Data emisji: 24-08-2011

W radiowym studiu jako pierwszy z Anną Kaszyc rozmawiał Prezydent Białej Podlaskiej – ANDRZEJ CZAPSKI.Prezydent powiedział, że w tej chwili miasto jest w trakcie realizacji wielu inwestycji, a łączna suma zainwestowanych pieniędzy z dofinansowaniem unijnym to kwota 100 mln złotych. Inwestycje te, to głównie inwestycje drogowe, ale także przebudowa układu komunikacyjnego z budową zatok autobusowych, budowa centrum multimedialnego.

Prezydent Białej Podlaskiej odpowiedział na pytanie, dlaczego wydłuża się zakup nowych autobusów. – Głównym powodem jest odwoływanie się oferentów, gra toczy się o duże pieniądze dlatego okres wprowadzenia nowych autobusów wydłuża się – tłumaczył prezydent.

Nawiązując do upadku bialskiego PKS-u, prezydent przyznał, że dworzec PKS w Białej Podlaskiej jest potrzebny i wyraził zadowolenie z faktu iż znalazł się jego dzierżawca.

Przez naszą reporterkę został też poruszony temat strefy płatnego parkowania.

Na pytanie o plany wobec miasta, prezydent powiedział, że ma nadzieję, że otwarcie na Białoruś w końcu nastąpi i to da korzyść mieszkańcom tego miasta. – A biorąc pod uwagę położenie miasta i zainteresowanie nim ludzi młodych głównie studentów „możemy mówić o budowaniu przyszłości – dodał na zakończenie prezydent Andrzej Czapski.

 

Może Ci się również spodoba