Andrzej Sitnik: To nie rada decyduje kto będzie dyrektorem szkoły

Tytuł: Andrzej Sitnik: To nie rada decyduje kto będzie dyrektorem szkoły
Autor:Marcin Jabłkowski
Nazwa audycji: O tym się mówi
Data emisji: 04-11-2019

Prezydent Siedlec Andrzej Sitnik w audycji O Tym Się Mówi komentował dalszy ciąg zamieszania wokół wyboru dyrektora Szkoły Podstawowej nr 4. Odpowiadał także na pytania o „aferę” dopingową w MKP Pogoń Siedlce i drastyczne podwyżki czynszów w blokach STBS.

Marcin Jabłkowski pytał między innymi, czy nie najwyższy czas ostudzić emocje wokół szkoły i pozwolić wybranej na p.o. dyrektora spokojnie pracować. Prezydent Sitnik podkreślił, że w jego karierze, najpierw jako dyrektora jednej z siedleckich szkół, a teraz, jako prezydenta, dobro dzieci było i jest najważniejsze. Jednocześnie zaznaczył, że sytuacja, w której nauczyciele w „czwórce” nie chcą zaopiniować kandydata przez niego wybranego jest niezrozumiała. Andrzej Sitnik powiedział, że wykonuje przepisy prawa, wnosząc po raz kolejny do Rady Pedagogicznej o opinie. Rozmówca audycji O Tym Się Mówi zarzucił Radzie Pedagogicznej celowe torpedowanie jego działań. Zwrócił również uwagę, że przy takim nastawieniu trudno powiedzieć, czy kolejny konkurs na dyrektora spotkałby się z akceptacją nauczycieli.

Odnosząc się do zamieszania w MKP Pogoń Siedlce Prezydent Andrzej Sitnik powiedział, że nie chce ferować wyroków do momentu, w którym stanowisko zajmą odpowiednie organa. Na razie trzyma kciuki za piłkarzy i docenia jakość występów zaprezentowaną w ostatnim czasie. Pytany, czy nie ma niesmaku z powodu wykorzystania środków miejskich na wątpliwe praktyki medyczne w klubie gość Radia Podlasie odpowiedział, że trudno wymagać od Prezydenta, aby sprawował kontrolę nad wszystkim co dzieje się w mieście.

Marcin Jabłkowski poruszył również sprawę zapowiadanych podwyżek w blokach Siedleckiego Towarzystwa Budownictwa Społecznego. Zdaniem gościa Radia Podlasie, 30% podwyżki ma być „urealnieniem” cen, które wynika z analizy przeprowadzonej przez zarząd miejskiej spółki. Stanowczo zdementował pogłoski mówiące o szukaniu przez samorząd pieniędzy w kieszeniach mieszkańców, zaznaczając jednocześnie, że sytuacja budżetu nie jest optymistyczna.

(Visited 202 times, 1 visits today)

Autorzy

Możesz również polubić…