Obrzęd błogosławieństwa pokarmów na stół wielkanocny

Tytuł: Obrzęd błogosławieństwa pokarmów na stół wielkanocny

Autor: Ks. Krzysztof Pełka, Joanna Kuczborska
Nazwa audycji: Inne

W związku ze stanem epidemii w kościołach nie będzie święcenia pokarmów w Wielką Sobotę – to nowe zalecenia prezydium Konferencji Episkopatu Polski. W specjalnym zarządzeniu Biskupa Siedleckiego Kazimierza Gurdy można przeczytać, że w parafiach nie należy błogosławić wody w Wielką Sobotę oraz organizować poświęcenia pokarmów na stół wielkanocny.

W tym roku obrzęd ten ma mieć charakter liturgii domowej. Modlitwa błogosławienia pokarmów na stół wielkanocny powinna być poprowadzona przez ojca lub matkę, ewentualnie inną dorosłą osobę w Wielką Sobotę lub w Niedzielę Wielkanocną przed rozpoczęciem śniadania wielkanocnego. Tekst modlitwy znajduje się na stronie podlasie24.pl.

Dla tych z Państwa, którzy nie mają dostępu do Internetu, bądź chcieliby dokonać poświecenia w większym radiowym gronie przygotowaliśmy specjalne nagranie.

Modlitwa błogosławienia pokarmów na stół wielkanocny zostanie wyemitowana na naszej antenie w Wielką Sobotę o godzinie: 8.50, 10.50 i 12.20 oraz w Niedzielę Zmartwychwstania o godzinie 9.15.

Zachęcamy do wspólnego błogosławieństwa pokarmów w radiowym gronie. W nagraniu wzięli udział ks. Krzysztof Pełka oraz Joanna Kuczborska.

OBRZĘD BŁOGOSŁAWIEŃSTWA POKARMÓW NA STÓŁ WIELKANOCNY

 

 

 

 

(Visited 672 times, 1 visits today)

Autorzy

KRP

Możesz również polubić…