Adam Bielan: Przełożenie wyborów spotęguje zamęt w Kraju

Tytuł: Adam Bielan: Przełożenie wyborów spotęguje zamęt w Kraju

Autor:Marcin Jabłkowski
Nazwa audycji: O tym się mówi
Data emisji: 22-04-2020

Europoseł, rzecznik prasowy sztabu wyborczego Prezydenta Andrzeja Dudy w audycji O Tym Się Mówi komentował dyskusję w sprawie przełożenia terminu wyborów prezydenckich, a także postawę Komisji Europejskiej w walce ze skutkami koronawirusa.

Gość Marcina Jabłkowskiego przyznał, że zamieszanie wokół terminu wyborów staje się nużące, co jest jednym z argumentów za ich przeprowadzeniem 10-go maja. Jak powiedział, gdyby udało się ten termin zmienić (co obecnie ze względu  na zapisy Konstytucji jest niemożliwe), kampania wyborcza automatycznie się przedłuży, a to oznacza kolejne spory, co w dobie koronawirusa nikomu nie będzie dobrze służyć.

Adam Bielan podkreślił, że nie ma widoków na zmianę Konstytucji i przedłużenie kadencji Andrzeja Dudy. Przypomniał, że nie zgadza się na to największy klub opozycyjny. Propozycję przesunięcia wyborów na przyszły rok, zgłoszoną przez prezesa PO Borysa Budkę, gość Radia Podlasie tłumaczył z kolei spadającym poparciem dla kandydata partii – Małgorzaty Kidawy-Błońskiej.

Pytany o postawę Europarlametu w sprawie walki z koronawirusem Adam Bielan przypomniał, że w ostatnich dniach szefowa Komisji Europejskiej wystosowała list z przeprosinami za opieszałość w działaniach. Ze swojej strony zadeklarował, że będzie przyglądał się kolejnym posunięciom władz europejskich i walczył o dobry budżet dla Mazowsza w zbliżającej się perspektywie finansowej.

(Visited 28 times, 1 visits today)

Autorzy

Marcin Jabłkowski

* Kierownik Redakcji Wiadomości
* Wydawca magazynu DZIŚ W REGIONIE
* Autor audycji motoryzacyjnych
* Wydawca audycji
POROZMAWIAJMY JAK LUDZIE
* Realizator Najlepszej 10-tki

Marcin Jabłkowski

* Kierownik Redakcji Wiadomości * Wydawca magazynu DZIŚ W REGIONIE * Autor audycji motoryzacyjnych * Wydawca audycji POROZMAWIAJMY JAK LUDZIE * Realizator Najlepszej 10-tki

Możesz również polubić…