Marcin Romanowski: Obywatelski projekt zmian w ustawie o aborcji bardzo dobry

Tytuł: Marcin Romanowski: Obywatelski projekt zmian w ustawie o aborcji bardzo dobry

Autor:Marcin Jabłkowski
Nazwa audycji: O tym się mówi
Data emisji: 23-04-2020

Wiceminister Sprawiedliwości Marcin Romanowski w rozmowie z Radiem Podlasie wyraził zadowolenie z procedownia w Parlamencie obywatelskiego projektu przepisów ograniczających możliwość przeprowadzenia aborcji ze względów eugenicznych. Gość Marcina Jabłkowskiego przypomniał, że aborcja jest zabójstwem niewinnych dzieci i już Konstytucja chroni życie.

Marcin Romanowski pytany, czy w ogóle dyskusja na temat aborcji jest obecnie potrzebna powiedział, że co prawda w Ustawie Zasadniczej jest zagwarantowana ochrona życia, ale pewne przepisy należy doprecyzować w drodze legislacji parlamentarnej. Takiemu celowi służy właśnie projekt obywatelski – zakazuje aborcji z przyczyn eugenicznych.

Gość Marcina Jabłkowskiego powiedział, że ma nadzieję, że obecna dyskusja będzie wolna od konotacji politycznych, ponieważ temat ten dotyczy ludzkiego życia, a nie partyjnych racji. Marcin Romanowski zadeklarował jednocześnie, że jego ugrupowanie (Solidarna Polska – red.) chciałoby jak najszybszego przyjęcia zaproponowanych w projekcie obywatelskim rozwiązań.

Wiceminister Sprawiedliwości zaznaczył także, że liczy na poparcie projektu przez całą Zjednoczoną Prawicę. Przypomniał, że w tym bloku są osoby o określonych poglądach i szacunku do życia. Jak podkreślił, także ich wyborcy deklarują określone postawy.

(Visited 49 times, 1 visits today)

Autorzy

Marcin Jabłkowski

* Kierownik Redakcji Wiadomości
* Wydawca magazynu DZIŚ W REGIONIE
* Autor audycji motoryzacyjnych
* Wydawca audycji
POROZMAWIAJMY JAK LUDZIE
* Realizator Najlepszej 10-tki

Marcin Jabłkowski

* Kierownik Redakcji Wiadomości * Wydawca magazynu DZIŚ W REGIONIE * Autor audycji motoryzacyjnych * Wydawca audycji POROZMAWIAJMY JAK LUDZIE * Realizator Najlepszej 10-tki

Możesz również polubić…