Zdrowe nawyki po wakacjach cz.2

Tytuł: Zdrowe nawyki po wakacjach cz.2

Autor: Karolina Suchodolska
Nazwa audycji: Planuję długie życie
Data emisji: 04-09-2020

Jak wrócić do zdrowych nawyków żywieniowych i regularnej aktywności po wakacjach? Jak w natłoku obowiązków prawidłowo i sprawnie zaplanować pożywne posiłki? Co powinno znaleźć się na naszym talerzu jesienią?

Gośćmi Karoliny Suchodolskiej są: dietetyk kliniczny, absolwentka dwóch kierunków kształcenia na Warszawskim Uniwersytecie Medycznym: Dietetyka oraz Zdrowie Publiczne Aldona Kopczyńska-Tambor i doktor dietetyki, pracownik Instytutu Nauk o Żywieniu Człowieka Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego oraz członek Polskiego Towarzystwa Dietetyki Krzysztof Tambor.

———————————–

CYKL AUDYCJI EDUKACYJNYCH REALIZOWANYCH W RAMACH KAMPANII SPOŁECZNEJ MINISTRA ZDROWIA „PLANUJE DŁUGIE ŻYCIE”

Planuję długie życie to hasło przewodnie kampanii społecznej Ministra Zdrowia. Jej celem jest ograniczenie zachorowalności na nowotwory przez redukcję czynników ryzyka, zwiększenie poziomu zgłaszalności na badania przesiewowe. Szacuje się, że nawet ponad 90% wszystkich nowotworów złośliwych związanych jest ze stylem życia każdego z nas i czynnikami zewnętrznymi, które możemy modyfikować lub eliminować (np. narażenie na dym tytoniowy).

Kampania społeczna „Planuję długie życie” realizowana jest w ramach Narodowej Strategii Onkologicznej na lata 2020-2030, finansowana ze środków Ministra Zdrowia. Celem nadrzędnym Strategii jest wzrost odsetka osób przeżywających 5 lat od zakończenia terapii onkologicznej oraz zmniejszenie zapadalności na choroby nowotworowe.

(Visited 45 times, 1 visits today)

Autorzy

Karolina Suchodolska (Bogudał)

Dziennikarz

Karolina Suchodolska (Bogudał)

Dziennikarz

Możesz również polubić…