Zdrowie zaczyna się w jelitach, cz1

Tytuł: Zdrowie zaczyna się w jelitach, cz1

Autor: Karolina Suchodolska
Nazwa audycji: Planuję długie życie
Data emisji: 07-09-2020

Czy rak jelita grubego jest dziedziczny?  Jak można zapobiegać nowotworom jelita grubego?   Jakie są zalecane badania profilaktyczne?  Dlaczego warto się zbadać? Czym jest kolonoskopia?

W audycji o przyczynach, objawach i profilaktyce raka jelita grubego. Naszym ekspertem jest ordynator Oddziału Chirurgii Onkologicznej Mazowieckiego Szpitala Wojewódzkiego w Siedlcach dr Paweł Piotrowski.

——————————————

CYKL AUDYCJI EDUKACYJNYCH REALIZOWANYCH W RAMACH KAMPANII SPOŁECZNEJ MINISTRA ZDROWIA „PLANUJE DŁUGIE ŻYCIE”

Planuję długie życie to hasło przewodnie kampanii społecznej Ministra Zdrowia. Jej celem jest ograniczenie zachorowalności na nowotwory przez redukcję czynników ryzyka, zwiększenie poziomu zgłaszalności na badania przesiewowe. Szacuje się, że nawet ponad 90% wszystkich nowotworów złośliwych związanych jest ze stylem życia każdego z nas i czynnikami zewnętrznymi, które możemy modyfikować lub eliminować (np. narażenie na dym tytoniowy).

Kampania społeczna „Planuję długie życie” realizowana jest w ramach Narodowej Strategii Onkologicznej na lata 2020-2030, finansowana ze środków Ministra Zdrowia. Celem nadrzędnym Strategii jest wzrost odsetka osób przeżywających 5 lat od zakończenia terapii onkologicznej oraz zmniejszenie zapadalności na choroby nowotworowe.

(Visited 64 times, 1 visits today)

Autorzy

Karolina Suchodolska (Bogudał)

Dziennikarz

Karolina Suchodolska (Bogudał)

Dziennikarz

Możesz również polubić…