Psychoonkologia jako narzędzie profilaktyczne. Zadbaj o siebie już dziś, aby jak najdłużej cieszyć się zdrowiem cz. 1

Tytuł: Psychoonkologia jako narzędzie profilaktyczne. Zadbaj o siebie już dziś, aby jak najdłużej cieszyć się zdrowiem cz. 1

Autor: Karolina Suchodolska
Nazwa audycji: Planuję długie życie
Data emisji: 28-10-2020

Mimo, że coraz więcej mówi się o profilaktyce nowotworów to dla wielu osób jest to temat tabu. W jaki sposób rozpoczynać rozmowę o kobiecej profilaktyce w gronie przyjaciółek, bliskich, aby nie wywołać paniki? Jak rozmawiać z córką o profilaktyce? Kiedy powinnyśmy rozpocząć takie rozmowy? Więcej w rozmowie z onkologiem i chirurgiem Pawłem Piotrowskim.

CYKL AUDYCJI EDUKACYJNYCH REALIZOWANYCH W RAMACH KAMPANII SPOŁECZNEJ MINISTRA ZDROWIA „PLANUJE DŁUGIE ŻYCIE”

Planuję długie życie to hasło przewodnie kampanii społecznej Ministra Zdrowia. Jej celem jest ograniczenie zachorowalności na nowotwory przez redukcję czynników ryzyka, zwiększenie poziomu zgłaszalności na badania przesiewowe. Szacuje się, że nawet ponad 90% wszystkich nowotworów złośliwych związanych jest ze stylem życia każdego z nas i czynnikami zewnętrznymi, które możemy modyfikować lub eliminować (np. narażenie na dym tytoniowy).

Kampania społeczna „Planuję długie życie” realizowana jest w ramach Narodowej Strategii Onkologicznej na lata 2020-2030, finansowana ze środków Ministra Zdrowia. Celem nadrzędnym Strategii jest wzrost odsetka osób przeżywających 5 lat od zakończenia terapii onkologicznej oraz zmniejszenie zapadalności na choroby nowotworowe.

(Visited 29 times, 1 visits today)

Autorzy

Karolina Suchodolska (Bogudał)

Dziennikarz

Karolina Suchodolska (Bogudał)

Dziennikarz

Możesz również polubić…