Czytania na II Niedzielę Wielkiego Postu

Tytuł: Czytania na II Niedzielę Wielkiego Postu

Autor: Joanna Kuczborska, Ks. Tomasz Koprianiuk
Nazwa audycji: Katolik w świecie – instrukcja obsługi
Data emisji: 28-02-2021

W pierwszą niedziele Wielkiego postu dużo mówiliśmy o pokusach, o znaczeniu fragmentu modlitwy „Ojcze nasz” „..nie wódź nas na pokuszenie|”. I kiedy wydaje się, że wszystko jest już zrozumiałe, poukładane w pierwszym zdaniu dzisiejszej Liturgii Słowa słyszymy, że „Bóg wystawił Abrahama na próbę..”. To powszechne nie tylko w Starym Testamencie, ale tez w życiu każdego człowieka – próba wiary. To momenty trudne, ale cenne i bardzo potrzebne.

Warto zwrócić uwagę na refren psalmu W krainie życia będę widział Boga.

Dzisiaj może być tak, że życiowe doświadczenia przesłaniają obraz Boga, tak jak chmury słońce, ale to nie oznacza, że Boga nie ma. Jak w historii Abrahama i Izaaka.

Jednak bez odniesienia do życia wiecznego, perspektywy chwały i zbawienia, bez tej ufności, dzisiejsze czytania są niezrozumiałe, a i nasze , podobne doświadczenia wydają się bezsensowne.

Warto również popatrzeć na relację Abrahama i Izaaka jako na relację dojrzałości. I pytanie o współczesność : czy samodzielność to dojrzałość ?

 

 

 

 

 

(Visited 18 times, 1 visits today)

Autorzy

Joanna Kuczborska
  • Wydawca RADIORANKA
  • Autorka i prowadząca audycję Serce jak obłok
  • Autorka audycji: katechez - Katolik we współczesnym świecie - instrukcja obsługi; cyklu Alfabet naszej wiary, audycji o książkach oraz współprowadzi niedzielny koncert życzeń
ks. Tomasz Koprianiuk

Możesz również polubić…