Rozmowa o innowacjach i możliwościach, jaki daje postęp medycyny

Tytuł: Rozmowa o innowacjach i możliwościach, jaki daje postęp medycyny

Autor: Karolina Suchodolska
Nazwa audycji: Ze świata ciszy do świata dźwięków. 25-lecie powstania Instytutu Fizjologii i Patologii Słuchu w Kajetanach

Data emisji: 16-07-2021

16 lipca 1992 roku, prof. Henryk Skarżyński jako pierwszy w Polsce wszczepił osobie niesłyszącej implant ślimakowy. Dzień później taką operację wykonał u pierwszego w Polsce dziecka. Wracamy do przełomowego momentu w historii leczenia słuchu w Polsce i rozmawiamy o innowacjach i możliwościach, jaki daje postęp medycyny.

Cykl audycji z okazji 25-lecia  Instytutu Fizjologii i Patologii Słuchu w Kajetanach

Zabieramy teraz Państwa do Kajetan, małej podwarszawskiej miejscowości, do której zjeżdżają osoby potrzebujące operacji słuchu z całej Polski i lekarze poszerzający swoją wiedzę z całego świata. Tam funkcjonuje  Instytut Fizjologii i Patologii Słuchu.

Trwają obchody 25-lecia powstania Instytutu Fizjologii i Patologii Słuchu w Kajetanach. To tam pacjenci z Polski i nie tylko ratują swój słuch. Instytut Fizjologii i Patologii Słuchu został powołany 9 stycznia 1996 r. Naszym przewodnikiem po historii jedynej takiej placówki w kraju jest jej założyciel, profesor Henryk Skarżyński.

 

(Visited 23 times, 1 visits today)

Autorzy

Karolina Suchodolska (Bogudał)

Dziennikarz

Karolina Suchodolska (Bogudał)

Dziennikarz

Możesz również polubić…