Rozmowa z Mariuszem Furmankiem

Tytuł: Rozmowa z Mariuszem Furmankiem

Autor: Grzegorz Skwarek

Nazwa audycji: Rozmowa dość poważna
Data emisji: 24-05-2022

W rozmowie dość poważnej o bezpieczeństwie Polski oraz bezpieczeństwie zwłaszcza w cyberprzestrzeni każdego Polaka. Gościem Grzegorza Skwarka będzie Mariusz Furmanek, który jako Szef Obrony Cywilnej Kraju, podsekretarz stanu w Ministerstwie Spraw Wewnętrznych i Administracji oraz Sekretarz Komitetu Rady Ministrów do Spraw Zarządzania w Sytuacjach Kryzysowych zajmował się najważniejszymi kwestiami bezpieczeństwa państwa.

Absolwent Krajowej Szkoły Administracji Publicznej, ekspert Departamentu Obrony Narodowej i Bezpieczeństwa Państwa Najwyższej Izby Kontroli, specjalizował się w kontroli policji, służb specjalnych i wojska. Niekwestionowany autorytet w zakresie zarządzania kryzysowego, twórca podstaw systemu zarządzania kryzysowego w Polsce.

Organizator i Szef Urzędu Zarządzania Kryzysowego. Inicjował i koordynował liczne międzynarodowe akcje wsparcia humanitarnego po katastrofach naturalnych między innymi dla Hondurasu, Ukrainy zakarpackiej i Turcji. Kierowane przez niego struktury przygotowały i zrealizowały największą w powojennej historii Polski akcję pomocy humanitarnej dla ludności dotkniętej skutkami wojny na Bałkanach. Dzięki tym działaniom schronienie na terenie Polski znalazło ponad tysiąc ofiar konfliktu, a na Bałkany wysłano wiele konwojów z pomocą. Mariusz Furmanek był także polskim koordynatorem licznych ćwiczeń zarządzania kryzysowego NATO i Unii Europejskiej – CMX I CRISEX. Obecnie prowadzi działalność doradczą w zakresie bezpieczeństwa i przejrzystości procedur.

 

 

 

 

 

(Visited 79 times, 1 visits today)

Autorzy

Grzegorz Skwarek

* Przygotowuje felietony dla KRP
* autor audycji NAJLEPSZA DZIESIĄTKA

Grzegorz Skwarek

* Przygotowuje felietony dla KRP * autor audycji NAJLEPSZA DZIESIĄTKA

Możesz również polubić…