Paweł Wyrzykowski: Podoba mi się logo Marszu Niepodległości

Tytuł: Paweł Wyrzykowski: Podoba mi się logo Marszu Niepodległości
Autor:Marcin Jabłkowski
Nazwa audycji: O tym się mówi
Data emisji: 23-10-2019

Siedlecki działacz Konfederacji Paweł Wyrzykowski w rozmowie z Radiem Podlasie zachęcał między innymi do udziału w tegorocznym Marszu Niepodległości. Komentował kontrowersje związane z logo wydarzenia, a także mówił o szansach na koalicję swojego ugrupowania z Prawem i Sprawiedliwością i zadaniach zaplanowanych na tę kadencję.

Gość Marcina Jabłkowskiego w audycji O Tym Się Mówi zaznaczył, że trudno jest obecnie mówić o współpracy z Prawem i Sprawiedliwością. Jak podkreślił, partia rządząca zdaje się przychylać do koalicji z Polskim Stronnictwem Ludowym, a wybór Marszałka Seniora też nie wskazuje na chęć współdziałania z Konfederacją. Pytany, czy wskazanie na to stanowisko Iwony Śledzińskiej – Katarasińskiej nie jest oczywistym ze względu na wiek odparł, że Janusz Korwin – Mikke jest zdecydowanie bardziej zasłużonym działaczem wolnościowym, a gdyby tylko metryka decydowała, to w poprzedniej kadencji funkcji Marszałka – Seniora nie pełniłby św.p. Kornel Morawiecki.

Wśród zadań na najbliższy czas w Konfederacji Paweł Wyrzykowski wymienił między innymi budowę struktur lokalnych ugrupowania. Jak powiedział, działacze wyciągają wnioski z przeszłości, wielu rozłamów, zmian nazwy partii i nie zamierzają powtarzać popełnionych już raz błędów. Zdaniem gościa Radia Podlasie bardzo ważne jest wykorzystanie potencjału, który ujawnił się w czasie wyborów parlamentarnych, gdzie, jak powiedział, jedynie metoda liczenia głosów d’Honta spowodowała, że przy niewielkiej różnicy, PSL ma o wielu więcej przedstawicieli w Parlamencie.

Paweł Wyrzykowski w audycji O Tym Się Mówi wyraził zadowolenie z powodu pozostawienie organizacji Marszu Niepodległości w rękach środowisk narodowych. Pochlebnie wypowiedział się również na temat logo tegorocznego Marszu – zaciśniętej pięści opasanej Różańcem. Jak zaznaczył, nie wywołuje to u niego skojarzeń z ruchami ekstremistycznymi, ale pokazuje, że cały czas uczestniczymy w walce duchowej, a bierna postawa stanowi grzech zaniechania.

(Visited 207 times, 1 visits today)

Autorzy

Możesz również polubić…