Bogdan Hałucha: Samorządowa Karta Rodzin nie bije w nikogo.

Tytuł: Bogdan Hałucha: Samorządowa Karta Rodzin nie bije w nikogo.
Autor:Marcin Jabłkowski
Nazwa audycji: O tym się mówi
Data emisji: 12-11-2019

Bogdan Hałucha z Fundacji PRO Prawo do Życia w rozmowie z Radiem Podlasie tłumaczył potrzebę wprowadzenia, między innymi w siedleckim samorządzie Samorządowej Karty Praw Rodzin. Zwrócił również uwagę na mylne informacje związane z samym dokumentem.

Gość Marcina Jabłkowskiego w audycji O Tym Się Mówi podkreślił, że zapisy, jakie Instytut Ordo Iuris zawarł w Samorządowej Karcie Praw Rodzin nie wynikają z niczego innego, jak z Konstytucji RP. Jak powiedział, dokument przygotowany przez Instytut jest podkreśleniem i przypomnieniem uprawnień, jakimi dysponują polscy obywatele i umożliwi im lepsze egzekwowanie tych praw.

Bogdan Hałucha podkreślił, że sama Karta nie ma na celu „szykanowanie” czy stygmatyzację poszczególnych osób, ale postawienie oporu ideologii LGBT, która coraz śmielej wkracza do naszego życia. Rozmówca Radia Podlasie powiedział, że szanuje każdego człowieka, ale sama wymieniona ideologia nie niesie niczego dobrego i zaczyna stanowić zagrożenie dla naturalnego porządku.

Pytany o nadzieje związane z wprowadzeniem Karty w Siedlcach Bogdan Hałucha powiedział, że w najbliższym czasie działacze Fundacji Pro Prawo do Życia i Instytutu Ordo Iuris będą przekonywali mieszkańców do wywierania wpływu na swoich przedstawicieli w samorządzie, aby ci chcieli pochylić się nad tym tematem. Jak przyznał, zrezygnowali z bezpośrednich rozmów z radnymi, aby w tej sprawie mogli bezpośrednio wypowiedzieć się Siedlczanie.

(Visited 186 times, 1 visits today)

Autorzy

Możesz również polubić…