Adam Bielan: Region siedlecki nie ucierpi na nieobecności dotychczasowych ministrów

Tytuł: Adam Bielan: Region siedlecki nie ucierpi na nieobecności dotychczasowych ministrów
Autor:Marcin Jabłkowski
Nazwa audycji: O tym się mówi
Data emisji: 13-11-2019

Europoseł Prawa i Sprawiedliwości i były wicemarszałek Senatu RP Adam Bielan w rozmowie z Radiem Podlasie komentował pierwsze posiedzenia nowowybranych izb polskiego Parlamentu, mówił o zadaniach stojących przez parlamentarzystami w Kraju i w Europie, a także o zmianach w składzie Rządu i ich wpływie na nasz region.

Adam Bielan w rozmowie z Radiem Podlasie podkreślił, że pierwsze gesty zgody ze strony opozycji, a także bardzo dobre wypowiedzi Prezydenta Andrzeja Dudy dobrze rokują na przyszłość i pracę nowego Parlamentu. Komentując pierwsze posiedzenie nowego Senatu powiedział, że wierzy w realizację hasła „izba refleksji”, choć zdaje sobie sprawę, że nieraz trudno jest powstrzymać emocje, czego dowiodły poprzednie kadencje.

Pytany o zadania stojące przed polskim Rządem w najbliższym czasie Adam Bielan wskazał na duże wyzwanie, jakim jest uzyskanie jak najlepszych warunków w przyszłym budżecie unijnym przez Mateusza Morawieckiego. Gość Marcina Jabłkowskiego podkreślił, że ścierać się tu będą interesy poszczególnych państw, ale wyraził przekonanie, że Premier jest na tyle doświadczonym politykiem, że sukces Polski jest tu możliwy.

Komentując zmiany w przyszłym Rządzie Europarlamentarzysta wyraził przekonanie, że Polsce potrzebne jest utworzenie Ministerstwa do Spraw Europejskich z Konradem Szymańskim na czele. Pytany z kolei, czy usunięcie z Rządu ministrów pochodzących z naszego regionu – Krzysztofa Tchórzewskiego i Henryka Kowalczyka – nie odbije się negatywnie na wschodnim Mazowszu, zapewnił, że nie. Jak przypomniał, są to politycy z dużym doświadczeniem i wyraził przekonanie, że ich umiejętności zostaną jeszcze wykorzystane w odpowiedni sposób.

(Visited 32 times, 1 visits today)

Autorzy

Możesz również polubić…