Czytania na Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego

Tytuł: Czytania na Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego

Autor: Joanna Kuczborska, Ks. Tomasz Koprianiuk
Nazwa audycji: Katolik w świecie – instrukcja obsługi
Data emisji: 16-05-2021

Zapytywali Go zebrani: «Panie, czy w tym czasie przywrócisz królestwo Izraela?» Odpowiedział im: «Nie wasza to rzecz znać czasy i chwile, które Ojciec ustalił swoją władzą, ale gdy Duch Święty zstąpi na was, otrzymacie Jego moc i będziecie moimi świadkami w Jeruzalem i w całej Judei, i w Samarii, i aż po krańce ziemi».

Jeśli myślimy o chrześcijaństwie jako religii obywatelskiej, która nic by nas nie kosztowała, tylko składanie ofiar, chodzenie do kościoła i modlitwy o zdrowie, szczęście i pomyślność – to nie jest chrześcijaństwo, o którym mówi Jezus. To tylko (!) religijność . Bo chrześcijaństwo ma to do siebie, że wejście w doświadczenie Chrystusa, to nie szukanie odpowiedzi na pytanie ”kiedy ?”, ale poszukiwanie swojej tożsamości. Tego, że jestem odkupiony i powołany do wolności żeby na jej bazie cały czas budować miłość, relację do Boga.

 

 

 

 

(Visited 25 times, 1 visits today)

Autorzy

Joanna Kuczborska
  • Wydawca RADIORANKA
  • Autorka i prowadząca audycję Serce jak obłok
  • Autorka audycji: katechez - Katolik we współczesnym świecie - instrukcja obsługi; cyklu Alfabet naszej wiary, audycji o książkach oraz współprowadzi niedzielny koncert życzeń
ks. Tomasz Koprianiuk

Możesz również polubić…