Krzysztof Kryszczuk: Prezydent Siedlec wyciąga rękę po pieniądze mieszkańców gmin

Tytuł: Krzysztof Kryszczuk: Prezydent Siedlec wyciąga rękę po pieniądze mieszkańców gmin

Autor: Marcin Jabłkowski
Nazwa audycji: O tym się mówi
Data emisji: 20-08-2021

Wójt gminy Wiśniew Krzysztof Kryszczuk w rozmowie z Radiem Podlasie komentował rozmowy dotyczące świadczenia usług komunikacji publicznej przez siedleckie MPK na terenie gmin powiatu siedleckiego. Odniósł się również do dyskusji na temat przebiegu autostrady A2 przez gminę Wiśniew.

Gość Marcina Jabłkowskiego skrytykował zachowanie Andrzeja Sitnika. Jak powiedział, gminy od dawna płacą za usługi świadczone przez miejskiego przewoźnika autobusowego. Wyraził przekonanie, że transport publiczny jest potrzebny, jednocześnie dając do zrozumienia, że MPK nie musi być monopolistą na tym rynku. Skrytykował również politykę finansową Prezydenta Siedlec, który, jak powiedział, chce sięgnąć do kieszeni mieszkańców gmin – prosząc między innymi o dofinansowanie miejskich szkół.

Pytany o rozmowy z Generalną Dyrekcją Dróg Krajowych i Autostrad w sprawie dróg serwisowych autostrady A2 Krzysztof Kryszczuk wyraził nadzieję na przekonanie drogowców do racji gminy. Jak powiedział, drogi serwisowe o proponowanej przez GDDKiA szerokości 3 metrów i szutrowej nawierzchni są nie do zaakceptowania. Gość audycji O Tym Się Mówi podkreślił, że liczy na dalsze uczestnictwo w rozmowach posła Krzysztofa Tchórzewskiego.

 

 

(Visited 75 times, 1 visits today)

Autorzy

Marcin Jabłkowski

* Kierownik Redakcji Wiadomości
* Wydawca magazynu DZIŚ W REGIONIE
* Autor audycji motoryzacyjnych
* Wydawca audycji
POROZMAWIAJMY JAK LUDZIE
* Realizator Najlepszej 10-tki

Marcin Jabłkowski

* Kierownik Redakcji Wiadomości * Wydawca magazynu DZIŚ W REGIONIE * Autor audycji motoryzacyjnych * Wydawca audycji POROZMAWIAJMY JAK LUDZIE * Realizator Najlepszej 10-tki

Możesz również polubić…