Rozmowa z Tomaszem Gąssowskim

Tytuł: Rozmowa z Tomaszem Gąssowskim

Autor: Paweł Kryszczuk

Nazwa audycji: Wywiady
Data emisji: 27-08-2022

Tomasz Gąssowski – kompozytor, producent, reżyser. Od lat współpracuje z Andrzejem Jakimowskim – jest autorem muzyki do jego licznie nagradzanych na świecie filmów: „Zmruż oczy”, „Sztuczki”, „Imagine”, „Pewnego razu w listopadzie…” Za muzykę do „Imagine” otrzymał m.in. Nagrodę MocArta Radia RMF Classic za najlepszą muzykę filmową 2013 roku i Wyróżnienie Specjalne na 3. Festiwalu Filmowym im. Krzysztofa Komedy. W 2020 roku skomponował muzykę do najnowszego filmu Doroty Kędzierzawskiej, „Żużel”.

Jest pomysłodawcą i producentem muzycznym, nagrodzonej Fryderykiem za najlepszy polski album jazzowy 2011 roku, płyty „My One and Only Love” kwartetu: Robert Majewski, Bobo Stenson, Palle Danielsson, Joey Baron.

W 2014 roku ukończył kurs reżyserii filmowej w Szkole Wajdy, a rok później zadebiutował autorskim filmem krótkometrażowym „Baraż”, za który otrzymał kilkanaście nagród.

O tym jak wygląda proces tworzenia muzyki filmowej, skąd pomysł na debiutancki film „Baraż” a także dlaczego podjął się bycia producentem muzycznym płyty „My One and Only Love” opowie Tomasz Gąssowski.

(Visited 28 times, 1 visits today)

Autorzy

Paweł Kryszczuk

Możesz również polubić…