O historii sokołowskich Żydów a także historii sokołowskiego getta i jego likwidacji opowiadają Grzegorz Gawrysiak i Piotr Rybak z Pracowni Dokumentacji Dziejów Miasta Sokołowa Podlaskiego

Tytuł: O historii sokołowskich Żydów a także historii sokołowskiego getta i jego likwidacji opowiadają Grzegorz Gawrysiak i Piotr Rybak z Pracowni Dokumentacji Dziejów Miasta Sokołowa Podlaskiego

Autor: Paweł Kryszczuk

Nazwa audycji: Wywiady, Z linii Frontu
Data emisji: 01-10-2022

We wtorek 27 września w Bibliotece Miejskiej w Sokołowie Podlaskim odbyła się uroczystość z okazji 80. rocznicy likwidacji sokołowskiego getta.

Podczas wydarzenia przedstawiony został wykład na temat historii getta oraz prezentacja multimedialana „Historia Sokołowskich Żydów”.

Na koniec zebrani mogli obejrzeć wystawę dotyczącą sokołowskich Żydów. O oprawę muzyczną wydarzenia zadbali uczniowie Szkoły Muzycznej I Stopnia im. Michała Kleofasa Księcia Ogińskiego.

O historii sokołowskich Żydów a także historii sokołowskiego getta i jego likwidacji opowiedzą Grzegorz Gawrysiak i Piotr Rybak z Pracowni Dokumentacji Dziejów Miasta Sokołowa Podlaskiego.

(Visited 54 times, 1 visits today)

Autorzy

Paweł Kryszczuk

Możesz również polubić…