Nabór projektów w ramach programu grantowego „Działaj Lokalnie 2021” w powiecie radzyńskim

Tytuł: Nabór projektów w ramach programu grantowego „Działaj Lokalnie 2021” w powiecie radzyńskim

Autor: Karolina Bogudał
Nazwa audycji:  Wywiady
Data emisji: 22-06-2021

Do 27 czerwca trwa nabór projektów w ramach programu grantowego „Działaj Lokalnie 2021” w powiecie radzyńskim. Na projekty można pozyskać do 6000 zł. Na wnioskodawców czeka 41 tys. 800 złotych.

Program „Działaj Lokalnie” powstał w 2000 roku i jest przedsięwzięciem Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności. W jego ramach mieszkańcy mogą  otrzymać pieniądze na małe, cykliczne projekty- na przykład organizację spotkań i warsztatów, renowację kapliczki czy odnowę miejsca integracji.  Nabór wniosków odbywa się internetowo. Wymagany jest wkład własny w wysokości co najmniej 250 złotych i osobowość prawna organizacji lub partnera, którego można zaangażować do projektu.

 

Program jest prowadzony z myślą o organizacjach pozarządowych oraz grupach nieformalnych z terenu powiatu radzyńskiego, które podejmują wspólny wysiłek, aby w ich społecznościach żyło się lepiej. W 2021 roku na wnioskodawców czeka 41 tys. 800 złotych. Decyzje podejmuje Lokalna Komisja Grantowa, powołana z przedstawicieli samorządów, lokalnych mediów, przedsiębiorców i przedstawicieli organizacji pozarządowych.

(Visited 76 times, 1 visits today)

Autorzy

Karolina Suchodolska (Bogudał)

Dziennikarz

Karolina Suchodolska (Bogudał)

Dziennikarz

Możesz również polubić…