Rozmowa z ojcem Krzysztofem Kołodyńskim SVD. Cz. 1

Tytuł: Rozmowa z ojcem Krzysztofem Kołodyńskim SVD. Cz. 1

Autor: Paweł Kryszczuk

Nazwa audycji: Wywiady, Gość Wolnej Soboty
Data emisji: 25-10-2025

Dziś w audycji Gość Wolnej Soboty porozmawiamy o ludziach, którzy swoją pracą i pasją niosą nadzieję w najdalsze zakątki świata – o misjonarzach.
Gościem audycji był ojciec Krzysztof Kołodyński SVD – misjonarz werbista, dziennikarz, filmowiec i autor książki „Voandalana z Madagaskaru”.
Z Ojcem Krzysztofem porozmawiamy o codziennym życiu misjonarzy, o kulturze Madagaskaru, a także o tym, jak każdy z nas może włączyć się w dzieło misyjne i wspierać projekty niosące realną pomoc.
W audycji między innymi o inicjatywie „Woda dla Afryki”, będącej częścią projektu „150 studni na 150-lecie SVD” – o tym, jak dostęp do czystej wody potrafi odmienić życie całych wspólnot.
Zajrzymy też za kulisy filmu dokumentalnego „Misyjna codzienność”, opowiemy o wyzwaniach i radościach życia na Madagaskarze oraz o niezwykłych ludziach, którzy stali się symbolem nadziei.
Nie zabraknie rozmowy o książce „Voandalana z Madagaskaru” – zbiorze szesnastu reportażowych historii, które nie tylko poruszają, ale także wspierają budowę kościoła w Mandritsarze.
To pierwsza część rozmowy z ojcem Krzysztofem Kołodyńskim – za tydzień zapraszamy Państwa na drugą część, poświęconą jego projektom filmowym i misyjnym inicjatywom medialnym.
Rozmowę przeprowadził Paweł Kryszczuk.

(Visited 29 times, 2 visits today)

Autorzy

Paweł Kryszczuk

Możesz również polubić…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.