Czytania na XX NIEDZIELĘ ZWYKŁĄ
Tytuł: Czytania na XX NIEDZIELĘ ZWYKŁĄ
Autor: Joanna Kuczborska, ks. Przemysław Świderski
Nazwa audycji: Katolik w świecie – instrukcja obsługi
Data emisji: 16-08-2026 r.
Iz 56,1.6–7 Ps 67 Rz 11,13–15.29–32 Mt 15,21–28
„Cudzoziemców zaś, którzy się przyłączyli do Pana, ażeby Mu służyć i aby miłować imię Pana i zostać Jego sługami (..) przyprowadzę na moją świętą górę i rozweselę w moim domu modlitwy”.
„Do was, pogan, mówię: «Będąc apostołem pogan, przez cały czas chlubię się posługiwaniem swoim w nadziei, że może pobudzę do współzawodnictwa swoich rodaków i przynajmniej niektórych z nich doprowadzę do zbawienia. Bo jeżeli ich odrzucenie przyniosło światu pojednanie, to czymże będzie ich przyjęcie, jeżeli nie powstaniem ze śmierci do życia?”
«Niedobrze jest zabierać chleb dzieciom, a rzucać szczeniętom». A ona odrzekła: «Tak, Panie, lecz i szczenięta jedzą okruchy, które spadają ze stołu ich panów».
Wtedy Jezus jej odpowiedział: «O niewiasto, wielka jest twoja wiara; niech ci się stanie, jak pragniesz!»
Autorzy

Joanna Kuczborska
- Wydawca RADIORANKA
- Autorka i prowadząca audycję Serce jak obłok
- Autorka audycji: katechez - Katolik we współczesnym świecie - instrukcja obsługi; cyklu Alfabet naszej wiary, audycji o książkach oraz współprowadzi niedzielny koncert życzeń

