Czy młodzież czuje się częścią Kościoła? Czy duszpasterze mogą liczyć na młodych? Co w posynodalnej Adhortacji apostolskiej „Christus Vivit” pisze o i do młodzieży Papież Franciszek?

Tytuł: Czy młodzież czuje się częścią Kościoła? Czy duszpasterze mogą liczyć na młodych? Co w posynodalnej Adhortacji apostolskiej „Christus Vivit” pisze o i do młodzieży Papież Franciszek?
Autor: Monika Jabłkowska
Nazwa audycji: Czarno na białym
Data emisji: 15-05-2019

Czy młodzież czuje się częścią Kościoła? Czy duszpasterze mogą liczyć na młodych? Co w posynodalnej Adhortacji apostolskiej „Christus Vivit” pisze o i do młodzieży Papież Franciszek? Na te i inne pytania starali się odpowiedzieć uczestnicy audycji „Czarno na białym” . O godz. 21:40 Monika Jabłkowska spotkała się m.in. z uczestnikami Synodu Biskupów poświęconemu młodzieży. W studiu pojawili się: Aleksandra Rak, Julia Celińska i Jakub Boruta (przedstawiciele diecezji siedleckiej, członkowie Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży, którzy w dn. 19-30 października przebywali w Rzymie, gdzie wraz z grupą młodzieży z Polski uczestniczyli w panelach i dyskusjach na tematy poruszane na Synodzie).

O młodzieży i z młodzieżą rozmawiać będą także Ksiądz Biskup Kazimierz Gurda – Biskup siedlecki, ks. Mariusz Zaniewicz – wicedyrektor wydziału duszpasterskiego siedleckiej kurii biskupiej, ks. Marek Andrzejuk moderator diecezjalny ruchu Światło – Życie, ks. Sławomir Szypulski duszpasterz akademicki, egzorcysta diecezjalny, ks. Bogumił Lempkowski – prefekt siedleckiej królówki oraz ks. Wojciech Sobieszek diecezjalny duszpasterz młodzieży.

(Visited 38 times, 1 visits today)

Autorzy

Monika Jabłkowska

Dziennikarz

Monika Jabłkowska

Dziennikarz

Możesz również polubić…