Robert Gołaszewski: Dziwią mnie działania prokuratury

Tytuł: Robert Gołaszewski: Dziwią mnie działania prokuratury
Autor:Marcin Jabłkowski
Nazwa audycji: O tym się mówi
Data emisji: 05-11-2019

Burmistrz Łochowa Robert Gołaszewski w rozmowie z Radiem Podlasie komentował postawienie mu zarzutów przekroczenia uprawnień przez prokuraturę. Gość Marcina Jabłkowskiego w audycji O Tym Się Mówi po raz kolejny podkreślił, że jego działania w sprawie projektu wiaduktu w Łochowie nie przekroczyły prawa, a cała sprawa jest inspirowana politycznie.

Burmistrz Robert Gołaszewski przywołał wieloletnią batalię o zmianę rozwiązań komunikacyjnych w Łochowie i udrożnienie miasta zakorkowanego z powodu dużego ruchu pojazdów. Jak powiedział, jego działania zawsze zmierzały w stronę umożliwienia osobom poruszającym się samochodami bezproblemowego przejazdu. Zwrócił jednocześnie uwagę, że sama inwestycja, jaką planuje strona kolejowa nie jest inwestycją miejską, a właśnie kolejową, więc jego decyzje nie miały takiej mocy, jaka występowałaby przy inwestycji prowadzonych przez samorząd. Robert Gołaszewski powiedział, że w sprawie budowy tunelu, czy wiaduktu wydał opinię, na którą pozwalało mu prawo.

Gość Marcina Jabłkowskiego wyraził przypuszczenie, że całe zamieszanie jest spowodowane konfliktem politycznym i chęcią usunięcia go ze stanowiska. Przypomniał, że wokół jego osoby od dawna toczy się spór inspirowany przez niektóre środowiska, mający, w jego opinii, przygotować grunt pod ewentualne referendum w sprawie jego odwołania. Jednocześnie wyraził przekonanie, że wynik wyborów samorządowych z zeszłego roku daje mu duży mandat (zwyciężył dużą przewagą głosów – red.) do rządzenia i podejmowania decyzji.

Robert Gołaszewski w rozmowie z Radiem Podlasie nazwał również „nierzetelnymi” działania redaktora opisującego sytuację dla Gazety Wyborczej. Jak wyjaśnił, dziennikarz nie zadał sobie trudu odczekania kilku godzin na jego komentarz w sprawie. Burmistrz Łochowa podkreślił, że już sam tytuł artykułu używający słów „Pisowski burmistrz” daje obraz nastawienia gazety i jej inspiratorów.

(Visited 366 times, 1 visits today)

Autorzy

Możesz również polubić…