Finał Diecezjalnego Konkursu Wiedzy o Helenie Kmieć
Tytuł: Finał Diecezjalnego Konkursu Wiedzy o Helenie Kmieć
Autor: Andrzej Ilczuk
Nazwa audycji: Wywiady
Data emisji: 04-04-2025
Otwarta na ludzi, pełna energii, z wielkim sercem do pomocy innym, dziewczyna-petarda, która potrafiła pięknie żyć i rozsiewać dobro. Wzór dla młodych. Takie m.in. słowa o Helenie Kmieć padały w czwartek 3 kwietnia w Skórcu. W tamtejszym Zespole Szkolno-Przedszkolnym odbył się finał Diecezjalnego Konkursu Wiedzy o Służebnicy Bożej Helenie Kmieć pod hasłem ,,Życie sercem malowane”.
Helena Kmieć zginęła w wieku 26 lat w nocy z 24 na 25 stycznia 2017 r., ugodzona nożem w czasie napadu na placówkę misyjną w Boliwii, gdzie była wolontariuszką. Jej proces beatyfikacyjny rozpoczął się 10 maja 2024 w Krakowie.
W eliminacjach Konkursu wzięło udział ponad 800 osób z czterdziestu szkół. Najlepsi – blisko 185 osób, spotkali się w finale w Zespole Szkolno – Przedszkolnym w Skórcu. To właśnie katechetki z tej placówki są pomysłodawczyniami Konkursu.
Pierwsze miejsce w kategorii klas IV-VI zajął Szymon Woliński ze Stoku Lackiego, W kategorii klas VII-VIII – Hanna Antonina Wedziuk z Łosic.
Laureaci trzech pierwszych miejsc w każdej z kategorii wiekowych oprócz dyplomów otrzymali bony zakupowe do jednej z siedleckich galerii o wartości odpowiednio 1000-a, 700-set i 500 złotych. Organizację konkursu wsparli lokalni sponsorzy.
O finale Diecezjalnego Konkursu Wiedzy o Helenie Kmieć przeczytamy w portalu podlasie24, a w Skórcu był Andrzej Ilczuk.

Autorzy

Andrzej Ilczuk
Dziennikarz




