Leszek Chorzewski: Musimy zadbać o porty lotnicze!

Tytuł: Leszek Chorzewski: Musimy zadbać o porty lotnicze!

Autor: Marcin Jabłkowski
Nazwa audycji: Po prostu gospodarka
Data emisji: 26-08-2020

 Prezes Portu Lotniczego Warszawa – Modlin, ekspert w dziedzinie ruchu lotniczego Leszek Chorzewski w audycji Po Prostu Gospodarka tłumaczył przyczyny kiepskiej kondycji polskich lotnisk i zagrożenia jakie na nie czyhają w dobie pandemii koronawirusa.

Leszek Chorzewski wyjaśniał na czym polega profil biznesowy lotnisk. Jak powiedział, ich głównym źródłem dochodu nie jest wcale współpraca z liniami lotniczymi i opłaty jakie te wnoszą za starty, czy lądowania, ale działalność polegająca na wynajmowaniu powierzchni podmiotom zajmującym się handlem. A to z kolei, biorąc pod uwagę mniejszy ruch pasażerski, powoduje, że obroty są mniejsze. Prezes Modlina podkreślił, że bez pomocy ze strony Państwa, czy właścicieli trudno mówić o świetlanej przyszłości polskich lotnisk.

W drugiej części audycji Leszek Chorzewski komentował sytuację zarządzanego przez niego Portu Lotniczego Warszawa – Modlin. Gość cyklu Po Prostu Gospodarka przyznał, że w obliczu sporów pomiędzy właścicielami lotniska i kryzysu wywołanego pandemią koronawirusa władze musiały znacznie ograniczyć plany rozbudowy. To jednak nie oznacza całkowitego zastoju inwestycyjnego. Jak podkreślił Leszek Chorzewski, pewne prace utrzymaniowe i remontowe muszą się odbywać, aby w przyszłości nie trzeba było budować od nowa. Zwrócił jednak uwagę, że dodatkowa droga startowa, czy nowy terminal będą musiały zaczekać na lepsze i spokojniejsze czasy.


(Visited 77 times, 1 visits today)

Autorzy

Marcin Jabłkowski

* Kierownik Redakcji Wiadomości
* Wydawca magazynu DZIŚ W REGIONIE
* Autor audycji motoryzacyjnych
* Wydawca audycji
POROZMAWIAJMY JAK LUDZIE
* Realizator Najlepszej 10-tki

Marcin Jabłkowski

* Kierownik Redakcji Wiadomości * Wydawca magazynu DZIŚ W REGIONIE * Autor audycji motoryzacyjnych * Wydawca audycji POROZMAWIAJMY JAK LUDZIE * Realizator Najlepszej 10-tki

Możesz również polubić…