Zadbaj o siebie już dziś, aby jak najdłużej cieszyć się zdrowiem

Tytuł: Zadbaj o siebie już dziś, aby jak najdłużej cieszyć się zdrowiem

Autor: Karolina Suchodolska
Nazwa audycji: Planuję długie życie
Data emisji: 31-08-2020

Jak rozmawiać w rodzinie o profilaktyce? Jak rozmawiać o nowotworach tak aby nie budzić strachu tylko uczyć? o że wcześnie wykryty zwiększa szanse na wyleczenie – dlatego należy się badać? o że zdrowa dieta, codzienny regularny ruch chroni wzmacnia nasz organizm, odporność •Kalendarz badań profilaktycznych  Jak zaplanować w ciągu roku badania profilaktyczne dla całej rodziny?

Więcej w rozmowie Karoliny Suchodolskiej z ordynatorem Oddziału Onkologii Mazowieckiego Szpitala Wojewódzkiego w Siedlcach doktorem Tadeuszem Tobiaszem.

—————————

CYKL AUDYCJI EDUKACYJNYCH REALIZOWANYCH W RAMACH KAMPANII SPOŁECZNEJ MINISTRA ZDROWIA „PLANUJE DŁUGIE ŻYCIE”

Planuję długie życie to hasło przewodnie kampanii społecznej Ministra Zdrowia. Jej celem jest ograniczenie zachorowalności na nowotwory przez redukcję czynników ryzyka, zwiększenie poziomu zgłaszalności na badania przesiewowe. Szacuje się, że nawet ponad 90% wszystkich nowotworów złośliwych związanych jest ze stylem życia każdego z nas i czynnikami zewnętrznymi, które możemy modyfikować lub eliminować (np. narażenie na dym tytoniowy).

Kampania społeczna „Planuję długie życie” realizowana jest w ramach Narodowej Strategii Onkologicznej na lata 2020-2030, finansowana ze środków Ministra Zdrowia. Celem nadrzędnym Strategii jest wzrost odsetka osób przeżywających 5 lat od zakończenia terapii onkologicznej oraz zmniejszenie zapadalności na choroby nowotworowe.

(Visited 32 times, 1 visits today)

Autorzy

Karolina Suchodolska (Bogudał)

Dziennikarz

Karolina Suchodolska (Bogudał)

Dziennikarz

Możesz również polubić…