Rozmowa z Krzysztofem Cisem – tłumaczem języka migowego

Tytuł: Rozmowa z Krzysztofem Cisem – tłumaczem języka migowego

Autor: Agnieszka Bolewska-Iwaniuk

Nazwa audycji: Wywiady
Data emisji: 23-01-2026

24 stycznia, Kościół obchodzi liturgiczne wspomnienie św. Franciszka Salezego – patrona osób głuchych, uznawanego za jednego z prekursorów komunikacji migowej. To dobra okazja, by zatrzymać się nad znaczeniem języka migowego oraz jego rolą w budowaniu prawdziwego dialogu.
Agnieszka Bolewska-Iwaniuk zaprasza na rozmowę z Krzysztofem Cisem, tłumaczem języka migowego. Będzie to spotkanie z światem ciszy, który wcale nie jest pozbawiony słów — o języku, który łączy, oraz o wrażliwości na potrzeby osób niesłyszących, zarówno w Kościele, jak i w codziennym życiu.
Zapraszamy do wspólnego słuchania i odkrywania piękna komunikacji, która wyraża się nie tylko dźwiękiem, ale także gestem i sercem.

(Visited 6 times, 6 visits today)

Autorzy

Agnieszka Bolewska-Iwaniuk

* Redakcja terenowa w Siemiatyczach

Agnieszka Bolewska-Iwaniuk

* Redakcja terenowa w Siemiatyczach

Możesz również polubić…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Ta strona używa Akismet do redukcji spamu. Dowiedz się, w jaki sposób przetwarzane są dane Twoich komentarzy.